Markalar

Anasayfa / Markalar / Kazan, Kombi ve Kontrol Sistemleri / REMEHA / TZERRA

TZERRA

TZERRA
YÜKSEK VERİMLİ YOĞUŞMALI KOMBİLER

Dünya’nın en küçük kombisini, Dünya’nın en iyi kazan ve kombi üreticisi REMEHA’dan başkasının yapması beklenemezdi. 1970’lerde doğalgaz merkezi sistemi ilk uygulayan, 1990’larda bireysel kullanımda yoğuşma teknolojisinde öncü adımları atan REMEHA, Dünya’nın en küçük, boyutuyla ters orantılı olarak en maharetli kombisini gururla kullanıcıya sunuyor. REMEHA Tzerra Kombiler, bu alandaki gelinebilecek en son noktayı temsil ediyor.
 


Mükemmelliğe giden yol, “Basit”in “Yeni” ile yorumlanması

Basit” ve “Yeni”. Bu 2 anlayışın üzerinde yoğunlaşan AR-GE çalışmalarının sonucunda, sadece ve sadece 19 kilogramlık ağırlığı ve 55 x 37 x 27 cm (YxGxD) boyutları ile, dünyanın en küçük ve en verimli kombisi olan Tzerra piyasaya sürülmüştür. Küçük olmasına karşın yüksek ısıl verimini, içerisindeki alimünyum döküm eşanjör teknolojisi ile sağlayan Tzerra Kombiler, eviniz için rakipsiz bir pratik çözüm sunmaktadır.

Baca gazı ve emisyonlar söz konusu olduğunda, Tzerra katı duruşuyla çevre dostu, (NOx:53-58 mg/kW) teknolojiye sahiptir. Standart baca klapesi, Tzerra’nın yüksek basınçlı baca sistemleri ya da yüksek verimli ısı geri kazanım üniteleriyle uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlar.

Yüksek basınçlı sistemler için uygun 50 mm çaplı bacası ile Tzerra, baca için yer problemi olan binalarda da sorunsuz kullanılabilmesi ile önemli bir avantaj daha sağlamaktadır.
 


» TZERRA'nın AVANTAJLARI


Tak ve Çalıştır

Remeha Tzerra, önceden test edilmiş ve konfigüre edilmiş olarak teslim edilir. Standart konfigürasyonu cihazın çalışması için yeterli olacaktır ve kontrollerin sayısı da uygun bir değerde tutulmuştur. Olağandışı durumlarda gerekirse, elbette, uzman teknisyenler, Remeha Recom yazılımlı dizüstü bilgisayarları, servis ekipmanlarını ve kontrolleri (Remeha i-Sense veya q-Sense) kullanarak parametreleri değiştirebilirler.

Tzerra’nın normal çalışmasını ve kontrolünü yapmak için kullanılabilen LED aydınlatmalı, iki adet çok fonksiyonlu butonu vardır.

Servis Kolaylığı
REMEHA Tzerra’nın servis süreci bundan daha kolay olamazdı, 4 ana modül sayesinde kolay hata tespiti, parçaların söküm ve montaj kolaylığı, bakım süresinin kısalığı ve en önemlisi, sadece bir İngiliz anahtarıyla cihaz gaz bağlantısının yapılabiliyor olması tamamen benzersizdir. Bunun yanı sıra, Tzerra kombiler, “Akıllı Tasarım”ları sayesinde, kombi üzerindeki turuncu ışık ve odada yer alan uygun kontrol üniteleri (REMEHA i-Sense veya q-Sense) ile kullanıcıya hangi bakımın ne zaman yapılacağını bildirir.”

Optimum Kontroller
Tzerra’nın yazılımında mevcut olan dahili kontrol sistemi ısıtma ve sıcak su ihtiyacını güvenli ve konforlu bir şekilde sağlar. Bununla beraber REMEHA Tzerra Kombiler, REMEHA’nın maksimum tasarruf, verim ve konfor çalışma şartlarını sağlaması için özel olarak geliştirdiği Celcia 10 On/Off, q-Sense modülasyonlu, ve i-Sense programlanabilir modülasyonlu oda kumandası ünitelerinden biri ile de kumanda edilebilmektedir.

- Üniteler tamamen Türk Gaz standartlarına uygundur
- Modülasyonlu (i-Sense, q-Sense) ve on/off (celcia 10) oda termostatları ile kullanıma uygundur
- Entegre OpenTherm haberleşme
- Çok küçük ebatlar (YxGxD: 55x37x27 cm)
- Çok hafif montaj ağırlığı (yalnızca 17.5 kg)
- Kolay Kurulum
- Modern dizayn, Pc girişi
- LED aydınlatmalı iki adet çok fonksiyonlu butonlar ile kullanım
- Elektrik koruma indeks’i IP X4d ile, banyolarda da kullanılabilir
- Çok sessiz
- Kolay servis
- Tüm parçalara önden ulaşılabilir.
- Standart dahili emniyet ventili
- Termomanometre
- Sürekli kontrol edilen gaz/hava oranı
- Standart baca klapesi ile yüksek basınçlı baca bağlantıları ve yüksek basınçlı ısı geri kazanım cihazları ile kullanıma uygundur
- Koruyucu bakım programı sayesinde uzun servis aralığı
- Kombi, servis ihtiyacını gösterecek şekilde programlanabilir

» KONTROL ve AKSESUARLAR

Tzerra serisi kombiler on/off şekliyle çalıştırılabileceği gibi modülasyonlu ve programlanabilir modülasyonlu kumanda ile yüksek verimli bir şekilde kullanılabilir.

Celcia 10 On/Off oda termostadı ile, sabit oda sıcaklığı için Tzerra Kombi sabit çıkış gücü sağlayacak şekilde çalıştırılır.

q-Sense modülasyonlu oda termostatı, şık tasarımı ve kolay kullanımı ile oda sıcaklğı mavi LED yanan dijital ekranından kontrol etmenizi sağlar.

i-Sense modülasyonlu, programlanabilir oda termostatı, 0,5 °C ayar hassasiyeti ile oda sıcaklığını kontrol etmenizin yanında gündüz ayarı, gece ayarı, yaz ayarı gibi 6 farklı çalışma noktası ile ihtiyaçlarınızın tamamına cevap verir.

Yaz-kış geçişini otomatik olarak yapabilen i-Sense, oda termostatının kablosuz bağlantıya imkan veren i-Sense RF seçeneği mevcuttur.

Aksesuarlar
- Kapama valfleri ile birlikte montaj çerçevesi, giriş kombinasyon, termomanometre, doldurma cihazı ve boşaltma tapaları.
- Cihazın arkasına monte edilebilen genleşme tankı modülü (8 litre)
- Kombinin arkasında borulama için imkan sağlayacak boşluk çerçevesi 60/100 mm hermetik baca seti, dirsekle beraber.
- Hermetik baca seti 60/100 mm
- Hermetik baca uzatmaları (500 - 1000 - 2000 mm)
- Hermetik dirsek 60/100 mm
- i-Sense programlanabilir oda termostatı (kablolu/kablosuz)
- q-Sense modülasyonlu oda termostatı
- Celcia10 on/off oda termostatı
- Isı geri kazan›m ba€lant› kiti
- Eşanjör temizleme kiti
- Plakalı eşanjör temizleme kiti
- Kombi solar kontrol kiti
- Recom yazılım kiti
- Frekans konvertörlü pompa
- Yarı otomatik doldurma cihazı
Kataloğu indirmek için tıklayınız.