Markalar

Anasayfa / Markalar / Kazan, Kombi ve Kontrol Sistemleri / REMEHA

REMEHA

REMEHA, ısıtma sistemlerinde yenilikçi, kaliteli ve üstün hizmet anlayışıyla Avrupa’nın en büyük kazan-kombi üreticilerinden biridir. Hollanda’nın Apeldoorn kentinde 1935 yılında kurulmuş olup, 1,000‘e yakın çalışanı ile Hollanda’da ürün geliştirmeye ve üretimine devam etmektedir. 

REMEHA, ismini kurucusu olan VAN Reekum’s Metaal Handel’dan almıştır. 1920 yılında ısıtma sektörüne adımını atmış ve 1933 yılında ilk A serisi kazan üretimine başlamıştır. 

REMEHA 1939 yılında petrol, gaz ve katı yakıtlar için kullanılabilecek tam teşekküllü kazan programı geliştirerek sektörde büyük ilerleme kaydetmiştir. 1960’lı yılların başlarında, Hollanda’da geniş doğal gaz kaynakları bulunmuştur. 

1963 yılında REMEHA merkezi ısıtma kazanlarının üretimi ve geliştirmesine odaklanmıştır ve akabinde doğal gaz yakıtlı ilk merkezi ısıtma sistemlerini geliştirmiştir. 1970 yılında meydana gelen enerji krizinden sonra, ısıtma sistemlerinde verimliliğin arttırılması amacıyla yoğuşmalı kazan üretiminde öncü rol oynamıştır. 

REMEHA sahip olduğu özel Premix Brülör teknolojisiyle rakiplerinden çok daha verimli kazanlar üretebilmiş ve aynı zamanda baca gazı emisyonlarını çok daha fazla düşürebilmiştir. REMEHA 1990’lı yıllarda dünyada ilk kez “bireysel” kullanıma sunulacak duvar tipi yoğuşmalı kazanların gelişmesinde sektörde öncü rol oynamıştır.

Müşteriler, ilerleyen süreçte, ihtiyaçlarına yönelik yeni ev tipi kazanlarla kısa sürede tanışmış ve yenilenebilir enerji çözümlerinden, ev tipi güneş enerji sistemlerini tanımışlardır. REMEHA, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinde pazar konumunu daha da güçlendirerek yenilikçi ısıtma sistemleri , sıcak su sistemleri ve servis kalitesi ile dünyanın lider üreticilerinden birisi konumuna gelmiştir.

RES ve REMEHA firmaları 2011 yılında Türkiye distribütörlüğü için anlaşmış ve Res Enerji Sistemleri REMEHA firmasının satış ve servis anlamında Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuştur.

MAKİN MÜHENDİSLİK A.Ş., 2019 yılı itibari ile Remeha ürünlerinin Bursa bölgesinde satışını RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.’nin showroomlu bayisi olarak gerçekleştirmektedir.