Markalar

Anasayfa / Markalar / Konut,Ticari ve Endüstriyel Havalandırma Sistemleri / AIRPLUS / ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI / TAVAN TİPİ ISI GERİ KAZANIMLI ISI POMPASI

TAVAN TİPİ ISI GERİ KAZANIMLI ISI POMPASI
Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını karşılamak amacı ile tasarlanmış özel plakalı eşanjörü sayesinde içinde bulunan fanlar yardımı ile egzoz havası ile taze havayı birbirine karıştırmadanısı enerjisini geri kazanarak enerji tasarrufu sağlayan cihazlardır. Cihaz içerisinde bulunan evaporatör, kondeser, kompresör, ısıtma-soğutma ekipmanları ve kontrol panosu sayesinde kompakt bir yapıdadır.Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazının karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve plastik köşe elemanlarından imal edilmektedir.Hücre panelleri 42 mm kalınlığında taş yünü olup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar galvaniz sacdan imal edilmektedir.

Kendinden motorlu, ithal, sessiz, monofaze (230 V) ve hız kontrolüne uygun plug fanlara sahiptir. Isı geri kazanım cihazlarımızda %40-50 verimlilikte alüminyum plakalı ısı eşanjörleri kullanılmaktadır.Isı Pompalı Isı Geri Kazanım cihazlarında, yüksek verimli, scroll kompresörler kullanılmaktadır. Alçak ve yüksek basınç presostatları ile sistemin emniyeti sağlanmaktadır. Kontrol panelinden yapılan sezon seçimine göre sistem ısıtma ya da soğutma modunda çalışmaktadır. Cihaz otomatik free-cooling özelliğine sahiptir ve bu özelliği sayesinde işletme giderlerinde daha fazla tasarruf yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Bakır boru - alüminyum kanat tipinde yüksek verimli evaporatör ve kondenser kullanılmaktadır. Evaporatör girişinde homojen soğutucu akışkan dağılımı için distribütör kullanılmaktadır.Evaporatör ve kondenserde hava hızları 2,5 m/sn veya daha düşük bir değerde seçildiği için hava tarafı basınç kayıpları azaltılmıştır.

Evaporatör ve kondenserin altında paslanmaz çelikten imal edilmiş yoğuşma tavası bulunmaktadır.Cihazlarda taze hava ve egzoz hattındaki G2 sınıfı filtreler ile dış ve mahal havasında bulunan partiküllerden temizlendikten sonra, plakalı ısı geri kazanım eşanjöründen geçirilmektedir. Böylece mahale üfleme havası partüküllerden temizlenmiş ve plakalı ısı geri kazanım kirden arınmış olmaktadır.Opsiyonel olarak kompresör sesi için kompresör ses yalıtım ceketi kullanılır

Kataloğu indirmek için tıklayınız.