Markalar

Anasayfa / Markalar / Isı Pompaları / RESTHERMA

RESTHERMA


RESTHERMA ISI POMPASI NEDİR ?

RESTHERMA ısı pompaları, düşük sıcaklıktaki bir ortamdan aldığı ısıyı yüksek sıcaklıktaki ortama veren cihazlardır. 

RESTHERMA ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?
RESTHERMA ısı pompası, enerjisini doğadan alarak, yük tarafına aktarır. Bu işlemi çevrimde bulunan R410A gaz ile gerçekleştirir. Sistem içersinde bulunan kompresör elektrik enerjisi ile beslenerek, evaporatör de R410A gazının havadan aldığı enerjiyi daha da arttırarak, şebekeden 1 KW çekilen enerji ile 6 KW kadar ısıtma ihtiyacını karşılar ve bu şekilde soğutma çevrimi sonsuz döngüyle çalışır.

 

SİSTEM ELEMANLARI
- Kompresör: Soğutucu akışkan sıkıştırılarak, alçak basınçtan yüksek basınca çıkartılır. 
- Kondenser: Yüksek basınç ve sıcaklıktaki gaz, havaya ısısını vererek yoğuşur (sıvılaşır). 
- Evaparatör: Alçak basınçtaki gaz, kanatçıklar arasından geçen hava ile buharlaşır. 
- Kısılma vanası: KONDENSER de yüksek basınç, EVAPARATÖR de alçak basınç oluşturarak sistemi tamamlar. 

SİZ MODELİ SEÇİN GERİSİ KOLAY 
RESTHERMA ısı pompaları, yüksek maliyeler gerektirmeden mevcut radyatörlere, yerden ısıtma sistemlerine veya FANCOİL ile ısıtma ve soğutma sistemlerine uygulanabilmektedir. Ayrıca kaskad (çoklu) kullanım seçeneğine sahiptir. 

MİNİMUM MASRAFLARLA MONTAJ MALİYETİ
RESTHERMA ısı pompaları, atmosfere açık ve uygun herhangi bir yere monte edilebilir. 

ATMOSFERE AÇIK HER YERE KOLAY KURULUM
Dış cephede, balkonlarda, bahçelerde, teraslarda.

MÜKEMMEL VERİM, DAHA DÜŞÜK FATURA
Restherma Isı Pompaları, doğadaki ısıyı kullanarak evinizin ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını daha düşük maliyetlerle karşılamanızı sağlar. Doğal kaynaktan alınan ısı kompresörden geçirilerek evinizin tesisatına ulaşır. Bu sayede motorin yakıtla ısınmaya göre %70’e varan tasarruf sağlanır. 

BEDAVA ve SONSUZ ENERJİ
Restherma Isı Pompaları, çok düşük miktarda elektrik tüketir ve hiç bir fosil yakıta ihtiyaç duymaz. İhtiyaç duyulan enerjinin büyük miktarını hava, su, toprak, atık enerji, termal su, deniz suyu gibi doğal kaynaklardan alır. Bu nedenle çok düşük CO2 emisyon değerlerine sahiptir.

GENEL UYGULAMA SEÇENEKLERİ
Restherma Isı Pompaları, yeni uygulamalar kadar mevcut tesisatlara da uygulanabilir. Yerden ısıtma, fancoil, standart düşük sıcaklıklı radyatörler ile kullanılabilir. Farklı ısı pompaları ile havuz gibi alternatif uygulamalar yapılabilir.

KONFOR ve GÜVENLİK BİR ARADA
Restherma Isı Pompaları, gaz ve motorin gibi tehlikeli maddelere ihtiyaç duymadan tamamen güvenlidir. Bununla beraber evinizin ısıtma/soğutma ve sıcak su ihtiyacını karşılayarak yüksek konfor sağlar.